IV Dolnośląski Kongres Obywatelski

IV Dolnośląski Kongres Obywatelski, 4 październik 2018 r. w Krzyżowej k. Świdnicy 
Nie może Was tam zabraknąć!

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Pan Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z organizacjami i instytucjami partnerskimi mają zaszczyt zaprosić na największe wydarzenie sektora obywatelskiego na Dolnym Śląsku!
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, rad działalności pożytku publicznego, samorządów lokalnych oraz sołtysów i aktywnych obywateli.
Podczas Kongresu odbędzie się 16 paneli dyskusyjnych w dwóch turach, wystąpienie główne pod roboczą nazwą „Porozumienie ponad podziałami” oraz gala wręczenia nagród konkursów „Aktywni na 100%” i „Szklanych Kropli”.
Konkurs „Aktywni na 100%” organizowany jest z inicjatywy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i jego celem jest wyróżnienie 100 lokalnych organizacji z Dolnego Śląska działających aktywnie na rzecz swoich społeczności z okazji 100.lecia Odzyskania Niepodległości.
VI edycja konkursu “Szklana Kropla” realizowana jest przez Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet” z Wrocławia i jej celem jest nagrodzenie wyjątkowych kobiet oraz organizacji, które wspierają kobiety lub działają na ich rzecz.
Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.: Piotr Krygiel – Wicedyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Jan Jakub Wygnański – Prezes Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w Warszawie, Cezary Miżejewski – Prezes Zarząd Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych oraz Krzysztof Kwatera – przedstawiciel polskich LGD w Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Jeżeli działasz w organizacji pozarządowej, samorządzie lokalnym lub jesteś osobą zaangażowaną w sprawy społeczne, to nie może Ciebie zabraknąć na Kongresie!
Razem organizujemy, razem finansujemy, razem uczestniczymy! JEST MOC.
Udział w Kongresie jest bezpłatny. Dojazd na Kongres na koszt własny.
Zgłoszenia do udziału w Kongresie prosimy dokonać wypełniając formularz w terminie do 30 września 2018 r. pod linkiem: https://goo.gl/forms/sMTX9pCfMWlpJet33
Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 509 673 693 i 602 376 974. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Program Kongresu na stronie: www.kongres.dfop.org.pl